Typy hráčů pokeru

Někteří lidé říkají, že poker je hazard. Pokud jste jej ovšem někdy hráli, můžete potvrdit, že poker je především krásná hra, plná napětí, zvratů a často i legrace, a nemusíte nutně ani hrát o peníze.

Protože již nějaký čas poker hraji, poznal jsem stejně jako možná i vy, že existuje několik typů hráčů. podotýkám, že nejsem žádný profesionál, tedy i moje pojednání bude spíše amatérské 🙂

Opatrně pohodlný agresor

Poměrně častí jsou hráči opatrní. Pečlivě si vybírají, s jakými kartami budou hrát a často skládají hned na začátku. Bývají to většinou začátečníci, ale najdeme je i mezi zkušenými hráči. Čekají na silnou startovací pozici a přihazují nejčastěji tehdy, když jsou si poměrně jisti svou kombinací. Občas se pustí do nějakého dobrodružství, ale velmi rychle se opět stáhnou zpět do svých opatrných pozic.

Jak na ně? Hrajte agresivně, donutíte je tím ke složení karet. Jakmile ale začnou sami projevovat agresi, mějte se na pozoru.

Další skupinou jsou hráči agresivní.  Zde je třeba umět rozlišit, zda se jedná o agresivitu pramenící z naivity nebo naopak zda vás chtějí dostat do úzkých svým agresivním stylem hry. Jakmile toto poznáte, není již těžké proti nim hrát. Agresivní začátečník se poměrně rychle vyčerpá, jeho největší příjem žetonů je obvykle z toho, že ostatní skládají karty, ale jakmile máte silnou kombinaci, můžete jej celkem snadno odrbat.

Pokud se jedná o profíka, je třeba se mít na pozoru. Velmi často blafuje a svojí agresí se vás snaží zastrašit. Jestliže si počkáte na silnou kombinaci, můžete mu ukázat, že na jeho agresi umíte odpovědět, bude si pak na vás dávat větší pozor.

Třetí skupinu hráčů pokeru bych popsal jako hráče pohodáře. Jsou většinou uvolnění a také těžko vypočitatelní. Často dorovnávají, málokdy sázky zvyšují. Vezměte si příklad z jejich nevypočitatelnosti a takovými hráči se snažte stát i vy. Střídejte strategie podle toho, koho máte před sebou, občas udělejte něco nečekaného a překvapte své protihráče. Poté si vás nebudou moci tak snadno přečíst a vaše šance na výhru se tím zvýší.

Jestli máte i vy nějaké zkušenosti a tento velmi stručný přehled byste rádi doplnili, pište do komentářů. A nezapomeňte – poker je krásná hra!

Napsat komentář