Snapseed, editor pro fajnšmekry

Snapseed je aplikace, kterou vytvořila společnost Nik Software jež má za sebou již úspěšné rozšíření pro Lightroom, Photoshop na úpravu černobílých fotografií. Společnost Teď spadá pod Google, kterou společnost odkoupila. Aplikace se pyšní přehledným nástrojem úprav a nejlepší cenou, je totiž zdarma.

Prostředí aplikace

Po spuštění aplikace se nám ukáže úvodní obrazovka s příjemným pozadím a jediným tlačítkem, které slouží pro otevření fotografie, kterou chceme upravit. Po otevření fotografie můžeme provádět úpravy přes tlačítko znázorňující plus v pravém dolním rohu obrazovky. Zde nalezneme velké množství různých nástrojů pro úpravu fotografie. Všechny změny a hodnot nástrojů se provádí horizontálním tahem prstů po obrazovce a výměna nástrojů se provádí vertikálním tahem. Celá aplikace má velice příjemné a přehledné prostředí, které neodradí.

Nástroje

Panel nástrojů je rozdělen na dvě poloviny. První se zabývá úpravami snímku a druhá slouží pro rychlou úpravu pomocí všemi oblíbených filtrů. Automatické přizpůsobení, již dle názvu, za vás snímek automaticky upraví, dle uvážení vašeho přístroje. Tento nástroj lze nalézt v nástroji doladění. Doladění slouží pro jakoukoliv úpravu snímku z hlediska barev, nastavení jasu, kontrastu a ostatních základních úprav fotografie.

Štětec slouží pro selektivní úpravu fotografie se stejnými možnostmi, které jsou v doladění. Zvolíme daný efekt a pomocí tlačítek na spodní straně obrazovky zvolíme intenzitu štětce.

Nástroje ořez a otočení lze použít pro špatně komponované snímky. Těmito nástroji můžeme oříznout fotografii, dle vybraného poměru a otočit. Podobným nástrojem je transformace, kterým můžeme deformovat snímek pomocí bodů, kterými táhneme dle libosti. Slouží především pro doladění perspektivy atd. Tipy na práci ve snapseed naleznete ve videu : https://youtu.be/PbFewOTRt38

Výběr slouží pro lokální úpravu hodnot, jako kontrast, jas atd. Tento nástroj je podobný štětci, ale umožňuje pozdější změnu hodnot, jelikož se vše děje pomocí bodů, pro které se zavádí dané úpravy. Oprava skvrn je základní retušovací nástroj pro odstranění různých skvrn na pokožce či jiných nechtěných bodů ve snímku. Vinětace slouží pro okrajové ztmavení či zesvětlení snímku. Pro rozmazání snímku nám poslouží několik nástrojů. Od rozmazání celého snímku či rozmazání pouze určité části pomocí štětce. Nástroj Tilt-Shift nám rozmaže snímek v určitém směru, který zvolíme pomocí bodů na obrazovce. Samozřejmě nechybí řada filtrů, podobné jako v aplikaci Instagram, pro celkové nasazení barevných vrstev a podobných úprav, které slouží pro rychlou úpravu snímku.

Po finální úpravě snímku nás čeká rozhodnutí, zda chceme snímek pouze uložit na kartu či rovnou sdílet na sociální sítě. Nechybí Twitter,Facebook,Google+ atd. To ovšem záleží zda máte nainstalovanou aplikaci pro tyto sociální sítě.

Vyhodnocení

Celkově aplikace působí příjemným dojmem, čistým a ničím nerušeným prostředím. Aplikace nabízí mnoho různých způsobů upravení snímku podle vašich představ, které z výsledného snímku vykouzlí umělecké dílo.

l_050

Napsat komentář