Co vybrat? PC nebo konzoli?

Rozhoduji se, co si koupit a mám obrovské dilema. Nové PC, abych mohl pařit nejnovější hry nebo konzoli? V dnešní herní době, je skoro nepředstavitelné, že v jakékoli domácnosti  nemají PC, nebo herní konzoli a v některých domácnostech najdete obojí.Nicméně mít našlapaný počítač, a zároveň tu nejnovější herní konzoli není zrovna levná záležitost. Mnoho lidí udělá tu chybu, že si koupí super PC, zaplatí za něj veliké peníze a myslí si, že můžou hrát nejlepší novinky na trhu. Ve své podstatě mají pravdu – půl roku. Počítače se vyvíjí tak rychle, že nový „kompjůtr“ půl roku, je vlastně starý…A upgradovat PC každý rok? Ani náhodou!

Já osobně mám PC pouze pro kancelářskou práci. Je sice skvělé si stáhnout hru, nainstalovat, a začít hrát. Jenže… Co stále zvyšující se hardwarové nároky? Pokaždé jsem děsně naštvaný, když vyjdou nové PC hry a já zjistím,že ji na svém počítači nespustím. Proto jsem počítačové hry zavrhnul i přesto, že klávesnice a myš je mi příjemnější, než joystick.

Jako další nevýhody pro PC zmíním nemožnost „pařit“ s více hráči na jednom stroji, respektive je to obtížnější, těžká přemístitelnost a v případě, že máte větší televizi než monitor, tak samozřejmě i velikost obrazovky.

Nejlepší volba? Pokud musíte mít doma počítač, ať už kvůli práci nebo čemukoli jinému, ale zároveň si chcete pořádně zahrát, doporučuji koupit průměrné, levnější PC, které Vám bude na pár let stačit (kancelářské balíky nejsou na hardware tak náročné, jako hry) a zároveň herní konzoli pro interaktivní prožitek. Doporučuji se porozhlédnout po internetu – najdete tam nejlevnější konzole i hry.

728x90-wiiu-1461654601.jpg

A teď zabrousíme trochu do historie

Pokud jste jako já a jste již nějaký ten pátek na světě, určitě jste jako malincí caparti hráli na klasických arkádových konzolích. Nebyla to paráda? Přijít ze školy, sednout před televizi, vrazit do konzole kazetu s jednou hrou koupenou za pajsku u Vietnamců na rohu a u ní být až do večera? Super že? Nintendo jakožto jeden s větších konzolových gigantů připravil pro fajnšmekry novou konzoly v retro stylu s retro hrami!

Klasická NES konzole je zpět!

V povědomé a přesto úplně nové formě! Přichází jako mini replika původní domácí konzole společnosti Nintendo, kterou lze zapojit přímo do televize za pomoci HDMI kabelu a okamžitě si užívat klasiky jako je Super Mario Bros., The Legend of Zelda, Metroid, Donkey Kong, PAC-MAN a Kirby’s Adventure. No není to úžasný?

nes-classic-edition-box

Konzole Vám přijde s přdeinstalovanými 30 herními klasikami. Samozřejmě s ovladačem, který je jako by je vzali ze starých NES konzolí.nes-controller-boxVydání konzole je v plánu na listopad, ale můžete si ji předobjednat již dnes Konzole Nintendo Classic Mini na JRC. Vyjde, dle mého, na krásných 1699,-Kč. Deklarují ovšem, že se cena může změnit, takže by nakonec mohla vyjít i levněji. Pokud by Vám ovšem konzole nestačila, připravuji článek pojednávající o vlastní arkádové konzoli pomocí Raspberry Pi. Představte si, že byste měli jednu malou krabičku a na ní více než 1000 arkádových her. Super ne? Zatím a užívejte her co Vám hardware dovolí!

Napsat komentář