Lapse it: časosběr jednoduše

Co je časosběr? Doporučuji přečíst článek o časosběru. No jo, ale najednou zjistíte, že nemáte žádný fotoaparát, kterým by šlo tvořit nebo to není pravda? No jistě! V dnešní době už každý má hračku jménem Smartphone a ten má co? No přece foťák!! Ovšem, nikdo nechce býti otrokem tohoto elektronického přístroje, který si dělá pořád co chce, takže vám níže ukážu aplikaci, s kterou půjde tvoření časosběrů jedna báseň. Ta zázračná aplikace se jmenuje, příhodně, Lapse It.

O aplikaci

Pokud vlastníte chytrý telefon s iOS nebo androidem máte vyhráno, protože na jiný systém ho nenajdete. Aplikace Lapse It umožňuje snímat scénu pomocí zabudovaného fotoaparátu a podle potřeby následně i zpracovat do video formátu. Můžete si vybrat z několika scénických režimů či nastavení kvality snímků i videa. Je k dostání jak ve FREE ta i v placené Pro verzi.

Popis aplikace

Po spuštění pěkné ikonky Lapse it, se objeví menu a velké logo zmiňované aplikace. V menu najdete jen tři položky, ale co jiného je potřeba. Nastavení nám umožní nastavit potřebné parametry zmiňované už článku o časosběru, jako interval nebo výsledné parametry pro konverzi do videa. Ano přesně tak! V aplikaci je možno rovnou zpracovat časosběr a např. ho ihned sdílet na oblíbené sociální sítě. V galerii můžete vidět a zpracovávat už hotové časosběry z minulosti. Třetí a poslední položkou je Nový záznam. Po kliknutí se přepneme do foto modu aplikace, který nám dovolí nastavit potřebné parametry a začít náš záznam. Mezi dovolené nastavení je např. ISO, scénické režimy, nastavení kvality aj.

Jak tedy na to

Takže….Zapneme aplikaci a v nastavení zvolíme kvalitu a vše potřebné co chceme. Přepneme se do nového záznamu a upravíme dodatečně nastavení scény či interval v pravé liště. Pokud máme stativ, tak posadíme na něj a spustíme záznam. Pokud ovšem stativ nemáme, můžeme se pokusit mobil podržet nebo pokud vlastníte modelínu, tak zarazit mobil do modelíny a tím si vyrobit vlastní malý stativ. Paráda, že??

Pro zastavení stiskneme tlačítko Stop a aplikace nás přepne do okna pro zpracování projektu. Zde máme ohromné možnosti pro úpravu. Např. střih, vložení efektu(BW, sepie aj.) nebo přidání hudby. Zde navolíme vše potřebné a přepneme se do položky Zpracování. Zde zvolíme počet snímků za sekundu (nejlépe 24 a více pro plynulost), jméno projektu a následně spustíme samotné zpracování. Po uplynutí doby potřebné pro zpracování, máme hotový náš časosběr. Prohlédnout si ho můžeme hned po zpracování nebo později přes aplikaci v Galerii. Všechny snímky i zpracovné video najdeme ve složce LapseIt na sd kartě telefonu.

Autor videa: mrbranch

Oh my PRO

Ano, tato aplikace existuje jak ve free verzi, tak v PRO verzi. Osobně jsem si zakoupil PRO verzi, protože za cenu cca 50Kč se vyplatí. Dále máme vypsány některé odlišnosti PRO a free verze.

  • free verze umožňuje snímat pouze do 480p (PRO neomezeně)
  • free verze neumožňuje zpracování do kodeku H264 (jen MP4,MOV,FLV)
  • free verze má na konci videa propagační snímek na Lapse It (PRO nikoliv)
  • free verze má maximální kvalitu zpracování Vysoká (PRO Velmi Vysoká)
  • Hudbu nelze vkládat ve free verzi
  • ve free verzi chybí některé efekty při zpracování

Závěrečné zhodnocení

Co dodat? Lapse it je perfektní aplikace pro tvorbu časosběrných videí, ale pokud požadujte kvalitní zpracování, je potřeba si pořídit Pro verzi, která nabízí mnohem více možností. Free verze slouží spíše pro poznání aplikace a tvorby časoběru. Aplikace je dostupná, jak pro iOS, tak pro android ve free i Pro verzi. Cena Pro verze se pohybuje kolem 50Kč a na to, co tato aplikace umí, je opravdu za hubičku.

Napsat komentář