Kozačky vám v zimě nesmí chybět

Kozačky… Která žena je nemá ve svém šatníku? Kozaček v našich ulicích v zimě vídáme opravdu hodně. I zdánlivě obyčejné kozačky však mohou mít tisíce podob. Při jejich nákupu si však v první řadě musíte uvědomit, na jakou příležitost je potřebujete.
Kozačky

Elegantní versus sportovní

Základním kritériem pro výběr kozaček je jejich využití.

    • Elegantní kozačky: zahrnují širokou škálu modelů, od kozaček na úzkém vysokém podpatku, přes klasické kozačky s širším podpatkem až po maximálně pohodlné kozačky bez podpatku. K elegantním outfitům určeným na slavnostní příležitosti se však vyvarujte kozaček s přemírou nejrůznějších ozdob a aplikací. Takové kozačky si však můžete bez obav pořídit na každodenní nošení.

 

    • Sportovní kozačky: jsou méně obvyklé, ovšem velmi praktické. Pod pojmem „kozačky“ se však mohou skrývat také poměrně sportovní modely, které se hodí nejen na běžné nošení, ale rovněž i na sportovnější aktivity.

 

Černé, hnědé a jiné kozačky

Kozačky sice nehýří tolika barvami, ale i přesto můžete vybrat takovou barvu, která bude ladit se všemi vašimi zimními outfity.

 

    • Černé kozačky: Základem vašeho botníku budou bezesporu klasické černé kozačky, které se hodí zkrátka ke všemu. Elegantní jednoduché kozačky budou dokonalou tečkou za každým outfitem.

 

    • Hnědé kozačky: Ovšem nemůžete-li už černé kozačky ani vidět, ideálním řešením pro vás bude hnědá barva. Ta je rovněž velmi univerzální a snadno kombinovatelná, nicméně nepůsobí tak těžce. Celý outfit bude díky hnědým kozačkám působit svěžejším dojmem, což v zimě rozhodně nebude na škodu.

 

    • Kozačky jiných barev: Trendem poslední doby je šedá barva, která se skvěle vyjímá také na kozačkách. S dalšími barvami buďte opatrnější a vždy při nákupu zvažte, zda se kozačky budou hodit k vašemu zimnímu oblečení.

 

kozačky

Nepostradatelný kousek do vašeho botníku

Ani v případě, že si potrpíte spíše na nízké zimní boty, kozačky by ve vašem botníku rozhodně neměly chybět. I v zimě se totiž nejednou naskytne příležitost, kdy chtě nechtě musíte zvolit elegantní outfit, který by v kombinaci s nízkými zimními botami mohl značně utrpět. Dámské zimní kozačky jsou totiž takřka nezbytné k sukni či šatům a kabátu.

Rada na závěr

Ať už máte kozačky kožené či koženkové, řádně se o ně starejte. Právě v zimě je péče o boty velmi důležitá. Základem je pravidelná impregnace, která zabrání průniku vody. Celodenní chůze v promočených botách je totiž nejen velmi nepříjemná, ale také zdraví nebezpečná. Předcházejte proto nachlazení i tímto způsobem.

Vaše kozačky si však zaslouží i pravidelné krémování, díky němuž vám boty vydrží jako nové po několik sezón a nebudete každý rok muset podstupovat nepříjemné martýrium při zdlouhavém shánění nových kozaček.

Napsat komentář