Když začne zlobit základní deska… Musíte ji vždy vyměnit za novou?

Základní desku neboli mainboard tvoří několikavrstvá deska plošných spojů, velké množství elektronických součástek s miliony transistorů a dalších komponentů. Není proto divu, že většina závad notebooků spočívá právě ve vadné základní desce. V autorizovaných servisech se s opravou nezdržují a rovnou mainboard mění za nový. Technici z „neznačkových“ poboček servisního centra ABAX se naopak snaží o to, aby zákazníkům ušetřili co největší částku.

Jaké jsou nejčastější projevy vadné základní desky?

Stiskli jste zapínací tlačítko, ale notebook nereaguje? Anebo se rozsvítily kontrolky a nenaběhl systém? Chyba bude zřejmě v základní desce. K dalším častým projevům patří „zaseknutý“ systém v mezidobí načítání systému, ale také v průběhu práce.babmobil-cz_abax_cz_01Technici z pobočky Asus servis Liberec často řeší také závadu, kdy se notebook po zapojení do sítě nenabíjí. Také za tento problém obvykle může základní deska. Mohli bychom pokračovat dál, protože vadná základní deska může způsobit stovky různých problémů.

Jaký je standardní postup opravy na pobočkách ABAXu?

Svěříte-li svůj nefunkční notebook technikům z ABAXu, nebudete muset nikam chodit. Jednoduše si vyberete vhodnou pobočku (např. HP servis Liberec nebo servis notebooků Toshiba apod.), vyplníte objednávkový formulář a dopravce si pro váš notebook přijede.babmobil-cz_abax_cz_02Poté následuje odborná diagnostika, v rámci které technici zjistí příčinu závady a nabídnou vám cenově nejvýhodnější způsob opravy. Díky mnohaletým zkušenostem a modernímu vybavení zvládnou opravit většinu závad. Což je důvod, proč se pro opravu nakonec rozhodne 8 z 10 zákazníků. V drtivé většině případů se oprava vadného komponentu vyplatí mnohem více než výměna celé desky. Po realizaci opravy dopravce přiveze notebook až k vám domů. Na opravu se samozřejmě vztahuje záruka.

Napsat komentář