Jaký fotoaparát na dovolenou?

Před dovolenou je potřeba myslet na celou řadu věcí, které člověk nesmí zapomenout. A fotoaparát je rozhodně jednou z nich. Chcete přeci mít vedle vzpomínek ve své paměti i vzpomínky na fotografii, o které se můžete podělit se svou rodinou a přáteli, nebo po letech zavzpomínat na nějakou opravdu vydařenou dovolenou.

A pomocí fotek to je nejsnadnější. Dobře udělané fotky vám pak dávají pocit, jako by to bylo včera a vrací vás na místo, kde jste fotku pořídili. Vždy je ale potřeba sám sobě na rovinu říci, jakou formu focení zvládnete. Pro mobilní nadšence máme tip na editor fotek přímo v mobilu.


Ne každý totiž má chuť a dovednosti na to, aby dokázal fotit kvalitním a drahým fotoaparátem, zrcadlovkou. Dnes je velice oblíbené focení takzvaným kompaktem, což je foťák, který nemusíte nijak nastavovat ani řešit jeho nejrůznější parametry. Zkrátka zvolíte focení a fotíte. Fotoaparát sám volí clonu a závěrku.

Není možné využívat všech výhod objektivů a je velice složité fotit detailní a kontrastní fotky za špatných podmínek. To ale celé řadě lidí vůbec nevadí. Stačí vám přeci fotka, jak ležíte na pláži, jak chodíte po horách nebo jak cestujete na velbloudu. Téměř nikdo z nás nepotřebuje z dovolené detailní fotku mravence na písečném zrnku. Pokud chcete jenom vytvářet krásné vzpomínky z dovolené, postačí vám kompaktní fotoaparát za podstatně nižší cenu.

Napsat komentář