Fenomén zvaný digitální nomádství

Digitální nomádství je velmi aktuální a a oblíbené téma. Aby také nebylo – v dnešní době, kdy jsme obklopeni digitálními technologiemi tomu ani nemůže být jinak. Jaké jsou výhody tohoto životního stylu a čím vás mohou nomádi inspirovat?

Domov kdekoliv

Upřednostňujete práci z domova? Potom se vám tento životní styl určitě bude líbit. Domov totiž nemusíte mít jenom jeden a vy tak své pracoviště můžete střídat. Jeden měsíc v Peru, další dva v Mexiko city a za půl roku vás vaši známí najdou surfovat na vlnách v okolí ostrova Bali. Je jen na vás, jaká bude vaše další destinace.

Je nomádství opravdu tak free?

Ačkoliv se může zdát, že jsou digitální nomádi spíš přelétavé bytosti i oni musí respektovat určitá pravidla. Především potom důležité deadliny, které mají od svých třetích partnerů, na kterých jsou doslova závislý. Bez práce totiž nejsou koláče. Nomádi také musejí dbát na to, aby jejich budoucí destinace umožňovaly také kvalitní připojení k internetu, které je v jejich případě klíčovou součástí pracoviště.

Můj tip: Ráda sleduji příběhy digitálních nomádů a mezi moje oblíbené patří třeba Martinův blog o digitálním nomádství.

Nomádství na zkoušku

Pokud patříte mezi ty, kteří si nedokáží opustit pohodlí domova stejně jako já nezoufejte. Nemusíte se totiž hned stěhovat na Bali nebo Thajska ale po příležitostných pracovních nabídkách se můžete podívat i v Česku. Spousta firem totiž hledá externí pracovníky nebo také takzvané freelancery. Stejně to funguje i ve firmě kde pracuji – v Trendhim máme hned několik kolegů, kteří pracují z tropických rájů.

Ať už si sami sebe umíte představit jako nomáda, nebo dáváte přednost pohodlí domova – v obou případech byste měli dělat to, co nejenom platí vaše účty ale co vás také baví. Ve volném čase se pak věnujte svým koníčkům a pracujte na tom, abyste se jako člověk mohli posunout zase o kousek dál.

Můj Tip: Pokud máte rádi psaní a nebojíte se se svým obsahem jít ven, založte si blog.  Přesně takhle jsem si i já před dvěma lety založila svůj blog o životě ve Skandinávii, kde sdílím své postřehy ze života na severu a svých cest.

Napsat komentář